15 stycznia 2021

Dziękujemy medykom!

Szanowni Państwo,

Od ponad pół roku w Polsce i na całym świecie panuje pandemia COVID-19, której skutki dotkają prawie każdego z nas. Nasze dzieci uczą się zdalnie, my także często pracujemy z domu, nie odwiedzamy naszych najbliższych i przyjaciół, ograniczamy podróże.

Od kilku miesięcy polska służba zdrowia musi walczyć z wirusem. Niestety od kilku tygodni sytuacja w placówkach medycznych jest dramatyczna. Nie chodzi tutaj o braki sprzętowe – te są w miarę zapewniane. Pracownicy służby zdrowa pracują ponad swoje siły, aby zapewnić opiekę pacjentom. Wśród rodziców, dziadków naszych uczniów są lekarze warszawskich szpitali. To od nich mamy często dramatyczne relacje sytuacji.

Lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, ratownicy, radiolodzy, pracownicy laboratoriów oraz personel pomocniczy… wszyscy robią co mogą, ale doby nie oszukają, swoich sił nie dokupią. Pracują o wiele ciężej niż kiedykolwiek i w trudniejszych warunkach. W placówkach medycznych są braki kadrowe spowodowane kwarantannami i zakażeniami. Wszyscy pracownicy służby zdrowia pracują w ciągłym zagrożeniu. Zdarza się, że lekarze pracują po kilka dyżurów z rzędu, nie mają czasu na odpoczynek, ani siły na zrobienie zakupów czy obiadu dla swoich rodzin. Początkowo szpitale i pogotowia miały bardzo duże wsparcie od różnych organizacji i firm prywatnych. Teraz takich inicjatyw jest coraz mniej.

Doceniając ogromną pracę wszystkich pracowników służby zdrowia chcielibyśmy podziękować naszym Medykom za ich ciężką pracę i poświęcenie. Wiemy, że nie jest łatwo, ale robicie tak wiele dla naszego zdrowia i życia. Jako szkoła społeczna chcemy okazać nasze wsparcie. Nasze dzieci chcemy nauczyć zaś wdzięczności i doceniania tej ciężkiej pracy. Z serca mówimy Dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich z Państwa, którzy chcą pokazać gest wdzięczności Medykom do przyłączenia się do naszej akcji. Chcemy zawieźć do trzech warszawskich szpitali (CZD, Szpitala na Banacha i Szpitala Bródnowskiego) oraz do stacji pogotowia na Grenadierów podziękowania od nas i od dzieci – narysowane lub napisane laurki czy listy oraz słodkości. Podczas wielogodzinnego dyżuru to ważne. Lekarze pytani o potrzeby proszą też o mokre i suche chusteczki i małe wody z dzióbkami – to dla pacjentów.

Każdy gest się liczy. Jeśli nie lubisz rysować – napisz coś od siebie. Jeśli nie lubisz piec – kup ciasto lub wrzuć coś do puszki w szkole, a my – zarząd i Rada Rodziców – kupimy ciasta i zawieziemy do szpitali. Jeśli nie możesz zrobić zakupów do akcji lub zawieźć ich do szkoły – daj znać – pomożemy zorganizować transport.

Koordynatorem akcji jest Maja Nowotny-Grzonek – sekretarz Zarządu SKT nr 162.

Musimy działać szybko!

Miejsce zbiórki darów: Nasza Szkoła w godzinach do 17, a 27.11 do 19.00
Termin: od jutra 20.11 (piątek) do 27.11.2020 r. (piątek)

Zbieramy:
Laurki, listy z podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia.
Słodycze, zdrowe przekąski, bakalie, czekoladę, ciasta lub ciastka (te prosimy dowieźć w ostatnim dniu zbiórki), kawę, napoje, cukierki KOPIKO, wodę w małych butelkach, najlepiej z dzióbkami, mokre chusteczki, suche chusteczki w pudełkach

27-30.11 pojedziemy do szpitali, z którymi umówiliśmy się i zawieziemy nasze podziękowania!

Liczymy na Waszą pomoc i dobre serca! Kiedy pytaliśmy w szpitalach i pogotowiu jak możemy pomóc – byli bardzo mile zaskoczeni naszym pytaniem. Nie zawiedźmy ich.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt przez DE Librus z zarządem Szkoły.

Zapraszamy do naszej akcji!

Dyrekcja, Zarząd SKT nr 162 i Rada Rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej nr 10 STO.