Dzieci dzieciom

Spełnij Jedno Marzenie. W środę (18.12.2019) wolontariusze odwiedzili podopiecznych domu dziecka. Była to wyjątkowa wizyta, podczas której zapanowała świąteczna atmosfera. Życzenia, śpiew kolęd i prezenty sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci. Podarunki, które otrzymały dzieci zostały przygotowane przez Rodziców i Uczniów z naszej szkoły, którzy stali się Mikołajami spełniającymi jedno marzenie.

Wolontariusze po raz kolejny (27.11.2019) udali się do domu dziecka. Marysia i Ewa podjęły się niełatwej opieki nad małym  Kacperkiem, natomiast starsi zmagali się z zawiłymi działaniami matematycznymi. Nie zabrakło jednak czasu na wspólną zabawę i rozmowy. Uśmiechy i okrzyki radości towarzyszyły wszystkim do końca spotkania.

We wtorkowe popołudnie (29.10.2019) wolontariusze odwiedzili podopiecznych domu dziecka. Tym razem było to spotkanie, które w pełni pochłonęło uwagę i zainteresowanie uczestników. Nawet chłopcy, zwykle nieśmiali i wycofani, opuścili swoje pokoje. Przyczyną były roboty, które posłużyły nie tylko do zabawy, ale także nauki podstaw programowania. Dziękujemy Panu Michałowi Żmijewskiemu, który zorganizował zajęcia i poświęcił czas i uwagę dzieciom. (EF)

Wolontariusze systematycznie odwiedzają podopiecznych domu dziecka przy ul. Łukowskiej. Wspólnie spędzają czas na odrabianiu lekcji, zabawach i grach planszowych. Przed feriami pomagali dzieciom w pakowaniu, na czas remontu wszyscy przenieśli się do innego domu. Z nutką tęsknoty czekamy na powrót dzieci i kolejne spotkanie. (EF 02.2019)