Ślubowanie Pierwszaków 2019

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. 14 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste Ślubowanie przed Dyrekcją Szkoły, nauczycielami, rodzicami, zaproszonymi gośćmi i starszymi kolegami. Zanim to jednak nastąpiło, musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności, m.in. w konkursie „Szkolni Milionerzy”. Zadaniem dzieci było wskazanie prawidłowej odpowiedzi, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały aż 100 tysięcy punktów. Za zdobycie miliona punktów przewidziana była nagroda gwarantowana, którą na koniec otrzymał każdy uczestnik. Do wykorzystania dzieci miały trzy koła ratunkowe, których nie potrzebowali. Pytanie za milion złotych brzmiało: Czy lubicie naszą szkołę?

  1. TAK! To najfajniejsza szkoła na świecie!!!
  2. Oczywiście! Marzyliśmy o takiej szkole!!!
  3. Jasne, że tak!!! Jest nam tu super!!!
  4. Jesteśmy dumni, że uczymy się w tej szkole! Nasza szkoła jest ekstra!!!

Podczas teleturnieju wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu i świetnej zabawy. To będzie niezapomniany dzień dla Pierwszaków i nie tylko! Tego dnia w naszej szkole również obchodzony był Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Panie: Agata, Beata, Ewa i Małgorzata zostały uhonorowane Srebrnymi Odznakami STO, które wręczył Pan Zygmunt Puchalski – Prezes Zarządu Głównego STO. Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! (LR )