Kolejna odsłona konferencji Koderek odbędzie się 1 czerwca 2019 w SPI Nr 339 w Warszawie (ul. Św. Bonifacego 10). Tradycyjnie nasza społeczność jest jednym z organizatorów tego wydarzenia. Główną atrakcją jest konkurs prelekcji uczniowskich. Wystąpić może każdy, kto interesuje się nowymi technologiami i naukami ścisłymi lub korzysta z nich realizując swoje pasje. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja za pośrednictwem specjalnego formularza http://bit.ly/koderek_c4p. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. roboty, drony.
Koderek to wydarzenie przybliżające dzieciom, młodzieży oraz dorosłym świat powiązany z informatyką i nowymi technologiami.
Prelekcje, warsztaty i maraton informatyczny zachęcają do twórczego wykorzystania zdobywanej wiedzy i zmieniania świata.
Konferencje Koderek są organizowane dzięki zaangażowaniu młodzieży. Uczniowie m.in. naszej szkoły są odpowiedzialni m.in. za przygotowanie miejsca, obsługę punktu rejestracji, wparcie prelegentów i trenerów, prowadzenie paneli dyskusyjnych, zabezpieczenie techniczne wydarzeń i przygotowanie materiałów promocyjnych.
W wydarzeniu uczestniczą profesjonaliści, którzy przybliżają uczniom świat nowych technologii i możliwości zawodowe, jakie się z nim wiążą. W programie są także zajęcia przybliżające świat przedsiębiorczości i innowacyjności, warsztaty rozwijające umiejętności pracy grupowej i łączenia różnych zdolności do realizacji wspólnego celu.
Poszczególne zajęcia skierowane są do uczniów, dorosłych (w tym nauczycieli), a także do najmłodszych, tzn. dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo tutaj: http://bit.ly/koderek_book
Wolontariusze
Zachęcamy młodzież do współtworzenia Koderka, 25 kwietnia o godzinie 18:00 w szkole nr. 339 na ul. Św. Bonifacego 10 odbędzie się zebranie koordynacyjne.
Koderek jest w dużym stopniu organizowany i obsługiwany przez uczniów (najczęściej są to uczniowie klas 4-8 i gimnazjaliści). Wolontariusze rekrutowani są z wielu szkół.
Obciążenie dla wolontariuszy to 2-3 spotkania przygotowujące, udział w samym wydarzeniu i spotkanie podsumowujące. Oczywiście także praca własna nad tematami.
Zadania
- działania promocyjne: obsługa Social Media, klipy, plakaty, artykuły itp.
- przygotowanie labiryntu zagadek i obsługa gry podczas wydarzenia,
- przygotowanie i poprowadzenie panelu ekspertów,
- poprowadzenie zajęć pokazowych (roboty, łamigłówki itp.),
- obsługa reporterska wydarzenia (zdjęcia, klipy, teksty),
- obsługa punktu rejestracji,
- obsługa nagrań prelekcji,
- obsługa porządkowa (przygotowanie sal, reorganizacja sal w trakcie wydarzenia itp.),
- wsparcie prowadzących zajęcia,
- obsługa konkursów.