15 sierpnia 2020

Spotkanie z br. Marianem

4.10.2018 r. gościliśmy w naszej szkole br. Mariana Markiewicza.

Spotkanie zostało zorganizowane z racji zbliżającego się dnia papieskiego. Br. Markiewicz miał szczęście znać osobiście kard. Karola Wojtyłę i zawieźć go na pamiętne konklawe 1978 roku, kiedy to wybrano Polaka na papieża. Usłyszeliśmy ciekawe historie związane z papieżem Janem Pawłem I i Janem Pawłem II oraz kard. Wyszyńskim – patronem naszej szkoły.

Barwne opowieści potwierdzone były licznymi zdjęciami. Brat z humorem opowiadał kogo i jakim woził samochodem, kogo strzygł, komu podawał do stołu itp. Można by pozazdrościć, że ma tylu i tak wspaniałych znajomych, znanych na całym świecie, stawianych za wzór pięknego życia ale może czas pokaże, że i my mamy takich wśród siebie, tylko jeszcze o tym nie wiemy.