15 stycznia 2021

Mistrzostwa w szachach szybkich

W dniu 18.11.2017 trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich.

Do turnieju przystąpiło 327 zawodników, co świadczy o tym, że szachy są bardzo popularną dyscypliną na Mazowszu. Pierwsza drużyna w składzie Michał Grzelak, Łukasz Boboli, Roch Misztalski i Maja Cubrzyńska po 7 godzinach zaciekłych bojów uplasowała się na 24 miejscu, wygrywając cztery mecze, dwa remisując i dwa przegrywając. Biorąc pod uwagę niezwykle silną obsadę zawodów, jest to duży sukces. W stosunku do zeszłego roku zaliczyliśmy ogromny progres, zajmując miejsce wyższe o 53 pozycje! Mam wielką nadzieję, że w przyszłych latach będziemy walczyć o medale. Druga drużyna w składzie Robert Gruszczyński, Jan Cisek, Bartosz Kotecki i Matylda Gruszczyńska zakończyła zawody na 64 miejscu. Trzecia drużyna, która pierwszy raz próbowała swoich sił w pozaszkolnym turnieju, w składzie Oliwier Załuski, Kostek Kuropatnicki, Adam Paprzycki i Ula Mielcarek, zajęła 72 miejsce. Najlepsze wyniki indywidualne zdobyli Roch Misztalski, który prezentował wysoką i równą formę (6 punktów z 8 partii), niezawodna reprezentantka naszej szkoły Maja Cubrzyńska (6 punktów z 8 partii) i przebojowa debiutantka Ula Mielcarek (6 punktów z 8 partii). Na uwagę również zasługuje bardzo solidny wynik Roberta i Matyldy Gruszczyńskich. Warto wspomnieć o pojedynku Michała Grzelaka z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata, Europy i Polski Bartoszem Fiszerem. Znacznie niżej notowany w rankingu Michał był o włos od sprawienia wielkiej niespodzianki w bardzo wyrównanym pojedynku, który rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach regulaminowego czasu rozgrywki. Podczas turnieju panowała wspaniała atmosfera, a uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły reprezentantom przez cały czas.